תכנון דלתות מטבח

דלתות מטבח הן פעמים רבות מספור חלק בלתי נפרד מהמטבח. הן אלו אשר למעשה הופכות את המטבח למעין ממלכה קטנה ופרטית ומפרידות אותו מכל שאר הבית. ישנם אנשים שאוהבים מאוד לבשל כאשר כולם רואים אותם אך אחרים מעדיפים לא לבשל מול כל האורחים כאשר אלו מגיעים אלא להנות מאפקט ה"וואו" כאשר הם מוציאים לראשונה את המנות מתוך המטבח החוצה. כמו כן, ישנם אנשים אשר עבורם בישול הוא אקט כמעט מדיטטיבי, דבר מאוד מרגיע שיכול אפילו להחליף מדיטציה ולכן הם מעדיפים לבשל כאשר הם לבד וכאשר הם מופרדים מהטלוויזיה אשר "צועקת" בסלון או מהאנשים אשר יושבים בפינת האוכל. עבור אנשים אלו דלתות מטבח הן לא רק הכרח אלא דבר שהופך את הבישול לאישי יותר, אינטימי יותר ואולי אפילו לשקט יותר ולמרגיע יותר.

תכנון דלתות מטבח

תכנון דלתות מטבח

דלתות מטבח, כפי שנאמר לעיל, הן חלק בלתי נפרד מהמטבח. לכן, כאשר בוחרים דלתות מטבח עבור המטבח חשוב לזכור כי הדלתות האלו לא ממלאות אך ורק תפקיד פונקציונלי. התפקיד שלהן הוא לא רק להפריד את החלל של המטבח מהסלון או מפינת האוכל או לעמעם רעשים אלא הן ממלאות גם תפקיד עיצובי. כאשר בוחרים דלתות מטבח עבור המטבח חשוב מאוד לשים לב לכך שהדלתות יישתלבו בצורה אופטימלית, ממש בצורה הטובה ביותר והמתאימה ביותר, עם העיצוב הכולל של המטבח. ככל שהדלתות יתאימו יותר למראה של המטבח וככל שהן ייראו טבעיות יותר בתוכו ומתאימות יותר, כך העיצוב של המטבח ייראה הומוגני וייראה טוב יותר.

דלתות מטבח אם כן צריכות ממש להראות כחלק אינטגרלי מהמטבח, חלק בלתי נפרד ומהותי של המטבח, ולא להראות כאילו הן כלל לא קשורות לעיצוב של המטבח או למראה של המטבח. למשל, אם כל הארונות במטבח עשויים מסוג מסויים של עץ אשר צבוע בצבע בהיר כדאי לבחור דלתות מטבח אשר עשויות מאותו סוג עץ או לכל הפחות צבועות באותו הצבע או בצבע דומה.

כך למשל ניתן להתאים בצורה מצויינת דלתות למטבח למראה ולעיצוב הכללי של המטבח כולו. גם אם דלתות מטבח נראות יפות מאוד בפני עצמן חשוב לחשוב על האופן בו הן יישתלבו עם המראה של המטבח על מנת שהתוצאה הסופית, זאת אומרת התוצאה הסופית של עיצוב המטבח, תהיה הטובה ביותר.

דלתות מטבח יכולות להיות עשויות ממגוון חומרי גלם שונים. כאשר בוחרים דלתות מטבח מחומר גלם מסויים יש לשים לב שהמראה החיצוני של אותו חומר גלם אכן משתלב עם המטבח. למשל, דלתות מטבח אשר עשויות מזכוכית יכולות להתאים במיוחד למטבחים אשר מעוצבים בסגנון מודרני והייטקיסטי. לעומת זאת, דלתות מטבח אשר עשויות מעץ יכולות להתאים הרבה יותר למטבחים אשר מעוצבים בסגנון ביתי יותר. כך שלחומר הגלם של הדלתות יש השפעה גדולה על המראה שלהן ועל האופי שלהן, דבר שיש לקחת אותו בחשבון כאשר מעצבים את המטבח וכאשר מתאימים את הדלת למטבח.

דלתות מטבחים ניתן לקנות בטווח מחירים יחסית רחב. ככל שדלתות מטבח עשויות מחומרי גלם איכותיים יותר וככל שהן מעוצבות יותר כך המחיר שלהן יהיה גבוה יותר. דבר נוסף אשר משפיע על המחיר של דלתות מטבח הוא כמובן החברה שייצרה אותן. ישנן חברות אשר גובות הרבה כסף תמורת הדלתות שלהן וישנן חברות אשר מוכרות דלתות במחירים שהם יחסית נמוכים יותר. כדאי גם לחפש הנחות ומבצעים, שיעזרו לכם לחסוך במחיר, לעתים אפילו בצורה ניכרת ומשמעותית, כאשר בוחרים עבור המטבח הביתי דלתות מטבח.

נכתב על ידי: זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

חפשו אותי ברשת:

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – פייסבוק

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – לינקדאין

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – אינסטגרם

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – יוטיוב

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – רדיט