שטחים למכירה

העולם העסקי בארץ ובעולם מכיר כבר שנים בחשיבותו של הנדל"ן כאפיק השקעה מצוין עם תשואות נאות ובחלק גדול מהמקרים גם רווחים בטוחים.שטחים למכירה, המוצעים בכל רחבי הארץ, הם אופציה חביבה מאד ומועדפת על מספר משקיעים לא מבוטל. קבוצות שונות או אנשים פרטיים מחפשים ללא הפסקה שטחים למכירה בכדי לייצר עבורם הזדמנות עסקית ובחלק מהמקרים גם הזדמנות אישית למגורים. ברור כי לא תמיד הייעוד של החיפוש הוא זהה. ייתכן מאד שכשאר מוצעים שטחים למכירה לשימוש חקלאי או תעשייתי לא יימצא בהם עניין בקרב קבלנים או קבוצות רכישה המבקשות למצוא קרקע מתאימה לבנייה עבור מגורים.

שטחים למכירה שטחים למכירה

מה קובע את מחירם של שטחים למכירה?

ייעוד הקרקע – כמובן שייעודים שונים המותרים בחוק משפיעים על מחירם של השטחים. שטחים חקלאיים יעלו ברוב המקרים משטחים דומים המותרים לבנייה למגורים. בשל תהליך הולך ומואץ של הפשרת קרקעות חקלאיות לבנייה, מכיל היום השוק יותר ויותר שטחים למכירה המוצעים כאפשריים לבנייה עבור מגורים.
ביקוש – תחום הנדל"ן, כמו כל תחום כלכלי אחר, נתון גם הוא לשינויי מחירים בעקבות תנודות בהיצע ובביקוש. שטחים למכירה המוצעים באזורים אטרקטיביים יוצרים סביבם ביקוש גבוה וידיעה כי שטח מסוים באזור מבוקש עתיד להיות מופשר לבנייה תעלה גם היא את הביקוש לו. כידוע, כאשר עולה הביקוש יעלה גם המחיר ולכן חשוב מאד להיות קשובים למתרחש בשוק או להיעזר בבעל מקצוע בתחום שיוכל לזהות עבורכם את המגמות הללו ולהקדים רכישה בכדי לזכות במחיר עדיף ובקדימות על קונים פוטנציאליים אחרים.

ייתכנו בהחלט מקרים של תנודות משמעותיות במחירי נדל"ן בפרק זמן קצר ביותר בשל תהליך כלכלי כזה או אחר.
בשל היותם של שטחים למכירה משאב מוגבל ישנה תחרות לא קטנה בקרב הרוכשים על הקרקעות הטובות יותר ועל מקום טוב בשורה הראשונה של מחפשי האופציות הנדל"ניות. חשוב לזכור שברוב המקרים מאד מחפשים שטחים למכירה מדובר בלקוחות המכירים את התחום ופועלים בתוכו מספיק זמן בכדי לזהות מגמות ועסקאות טובות במיוחד. אם אתם חסרי ניסיון בתחום ומעולם לא התנסיתם ברכישת שטחים כדאי מאד לפנות למומחים. סוכני נדל"ן מנוסים ידעו להסביר לכם על הגורמים השונים אותם הם בוחנים כאשר הם נתקלים בשטחים למכירה, לתאר את המגמות בשוק ואת הטרנדים החמים בו כרגע וכמובן להמליץ לכם על אפשרויות נכונות ביותר עבורכם לפי מגבלות התקציב והדרישות הקונקרטיות מהשטח.

שטחים למכירה – ייעודים מרכזיים

מגורים – ברוב המקרים השטחים המוצעים למכירה נועדו למטרת מגורים. מכיוון שטרם קיימת בהם בנייה הם מוצעים לאלו המבקשים לבנות בהם את יחידות הדיור. ברוב המקרים מדובר בקבלנים ויזמים שרוכשים את הקרקע ומגייסים צוותי עבודה לטובת הבנייה. בשנים האחרונות נכנסו למשווה הזו גם קבוצות הרכישה שמנסות לאתר שטחים למכירה העונים על דרישות חברי הקבוצה ומתאימים לציפיות הבנייה שלהם. במקרה של שטחים לבנייה חשוב מאד לבדוק היטב את אישורי הבנייה שניתנו לשטח ואת תכנית המתאר בכדי לתאם בדיוק את הציפיות.

תעשייה – כאשר מדובר בשטחים גדולים או בכאלה הנמצאים באזורי תעשייה ככל הנראה הייעוד הוא עבור תעשייה. ייתכן כי מדובר בתעשייה כבדה כלומר מפעלי ייצור גדולים או בתעשייה קלה של בתי מלאכה כמו נגריות ומצבעות רהיטים. שטחי תעשייה מתומחרים ארחת משטחי מגורים וחלים עליהם מיסים אחרים.