נכסים למכירה

אחת ההוצאות הגדולות והמשמעותיות בחיים היא על דיור. בכדי לקנות דירה או בית שעונים לדרישות ונמצאים בתחום התקציב הנכון יש לבצע סקרי שוק, להתעניין בנעשה בתחום ולהתייעץ עם בעלי מקצוע. לא בכל המקרים בהם מדובר על נכסים למכירה העניין המרכזי הוא דיור. במקרים לא מעטים אנו עוסקים בהשקעה נדל"נית לשם רווח או למטרות עסקיות. החל ממחסנים לחברות וכלה במשרדים – נכסים למכירה עומדים ומוצעים לשוק כולו, החל מהלקוח הפרטי ועד לחברות ענק המבקשות לעצמן מקום פעילות. במקרים מסוימים, כמו למשל במקרה המוכר של פינוי-בינוי, מחפשים נכסים למכירה בכדי להרוס אותם ולבנות במקומם בניין גדול וחדיש יותר.

נכסים למכירה נכסים למכירה

סוגי נכסים למכירה:

דירות מגורים

משרדים ובנייני משרדים

קרקעות לבניה מידית ועתידית (כולל תב"ע)

מגרשים לבנייה או כאלה שנמצאים בתהליך הפשרה לבנייה

קרקעות חקלאיות

מבני תעשייה ומסחר

בניינים

מה חשוב לבדוק כאשר מחפשים נכסים למכירה?

מחיר – בכדי לקבוע האם מחיר מסוים עבור נכס הוא כדאי או לא צריך להיות בקיא במצב השוק ובמאפיינים של האזור בו ממוקם הנכס. תנודות המחירים בשוק הן לא מעטות וישנם חלונות זמנים, שחלקם ניתנים לצפייה מראש, המאפשרים רכישה במחיר כדאי יותר. המחיר הוא גם נגזרת של מיקום הנכס. כידוע, ישנם אזורים "חמים" יותר בהם המחירים גבוהים יותר. בעלי מקצוע מנוסים בתחום יודעים לזהות את הטרנדים הללו ולהקדים רכישה במחיר נמוך יחסית.
ייעוד הנכס – אם מדובר בדירה למגורים ייעוד הנכס ברור מאליו אך כאשר רוכשים למשל מגרש לבנייה או קרקע חקלאית המיועדת להפשרה רצוי מאד לבדוק מה ניתן לעשות איתם בהמשך. יש לבחון את האופציות העתידיות שמאפשר הנכס כמו למשל כמה ניתן לבנות עליו, באיזה היקף ולאיזו מטרה. במקרים רבים בדיקה מעמיקה של הנתון הזה תחסוך עוגמת נפש רבה בעתיד.

המוכר – בשל ההשקעה הגבוהה והמחירים המקובלים בתחום חשוב ביותר לבדוק ממי רוכשים את הנכס. יש לשים תשומת לב מיוחדת לעניין הבעלות והרישום בטאבו, לבדוק האם קיימים שעבודים על הנכס או הגבלות אחרות, האם המוכר הוא אדם פרטי, חברת נדל"ן או גוף אחר. תמיד רצוי להעדיף קנייה מגוף מוכר ואמין או מחברה בעלת מוניטין.

רווח צפוי – אם רכישת הנכס היא פעולה של השקעה רצוי לבדוק מה הרווח העתידי שהיא צפויה לתת. היכרות מעמיקה עם תחום הנדל"ן מאפשרת לחזות מגמות בתוכו ולצפות תנודות של היצע וביקוש לנכסים לפי חתך אזורים. אם תצליחו לזהות תחילתו של טרנד ותמהרו להשקיע הרווח צפוי לגדול ולהגיע יחסית בהקדם.
אם נשקלל את כל הנתונים הללו נגלה שהקונה הממוצע אינו מודע לרוב הגורמים וגם אם מודע הוא אינו בקיא בהם ולא יוכל לייצר תחזית מדויקת של המגמות בשוק. הפעולה המומלצת תמיד היא התייעצות עם איש מקצוע מיומן שיוכל להעניק לכם שלוות נפש בזכות ניסיונו. סוכני נדל"ן ותיקים, הפועלים בשוק במשך שנים, יזהו במהרה את היתרונות והחסרונות שבכל עסקה, הם מכירים את הנפשות הפועלות ואת הגורמים הפועלים בשוק והם מחויבים לספק ללקוחותיהם את העסקאות הטובות ביותר. השרות שנותנים אנשי הנדל"ן אמנם מוענק בתשלום אך מהווה מעין "תעודת אחריות" לרכישה טובה. חברה מקצועית, מנוסה ובעלת מוניטין תדע להתאים לכם נכסים למכירה המתאימים למסגרת התקציב שלכם, לדרישות המגורים שלכם או לדרישות העסקיות שלכם. בחירה בחברת נדל"ן מנוסה תבטיח לכם פחות טרחה בחיפוש ויותר הצלחה במציאת הנכס המתאים ביותר עבורכם.