חברת אגדים הנדסה ובנייה בע"מ - תהליך הבנייה

בשעה טובה ומוצלחת – רכשתם קרקע אשר בה הינכם הולכים להקים את בית חלומותיכם. אתם רצים לבנק, בודקים את היכולת הכלכלית שלכם ללקיחת המשכנתא.

חברת אגדים הנדסה ובנייה בע"מ - אודות התהליך

מבקרים אצל ההורים / דודים וכו', ע"מ לראות מה ניתן לקבל מהם כסיוע ע"מ להתחיל – ובסופו של דבר מתקבל בידכם התקציב המצוי ע"מ לבנות את ביתכם ולהגשים את החלום. אולם בפעול בתהליך הבנייה עצמו רובנו קשובים לרגש ולאמוציות, דבר שלעיתים מוביל אותנו עד למצב קיצוני המצריך הפסקת בנייה טרם קבלת המפתח ביד.

חברת אגדים הנדסה ובנייה בע"מ - תהליך הבנייה

חברת אגדים הנדסה ובנייה בע"מ - תהליך הבנייה

נכון שבדקם, ששאלתם את הבנק ואת המשפחה טרם התחלתם בתהליך הבנייה – אך הבחירות שלכם בדרך, לדוגמת הגמרים, אמורה להיות נגזרת ישירה מהתקציב הכללי – מה שרובנו שוכחים. יש להבין כי רכיב הגמרים מונה כ- 30% בסה"כ מכלל עלויות הבית, ולכן הדגש ברובו הינו על ה- 70% הנוספים אשר הינם הסכום המשמעותי בהליך הבנייה. ע"מ לשמור על מסגרת תקציבית יש לפרק את ההצעה בצורה מסודרת לכתב כמויות, הכולל עלויות מדויקת עבור כל סעיף וסעיף – ולשמור עליהם ככללי ברזל בתהליך הבנייה. באם הצלחנו לחסוך ברכיבים מסוימים נוכל להוסיפם כאקסטרה לבחירת הלקוח ברכיב הגמרים, דבר שייתן לכם הלקוחות חופש ביטוי גדול יותר.

מהם הנזקים שיכולים להיגרם מאי עמידה במסגרת תקציבית?

הפסקת הבנייה באמצע – לא מעט אנשים נמשכים בהליך הבנייה לכיוון האמוציונאלי ואל הדחפים הרגשיים בבניית הבית, ובוחרים דברים שאינם חלק מהתקציב שהוכן מראש, או לחילופין, שלא הוכן תקציב מראש כהלכה. דבר זה יכול לגרור להפסקת הבנייה באמצע ההליך וזאת עקב אי עמידהבתשלומים לקבלנים ולספקים השונים הנמצאים בשטח.

הוזלה בחומרים – לצערנו כאשר מגיעים למבוי סתום של אי עמידה בתקציב הבנייה, רוב האנשים מוזלים בחומרים אשר נבחרו במפרט הטכני, אשר אינם חומרים ויזואליים, אלה חומרי בנייה שמטרתם לשמור על טיב ואיכות הבנייה לאורך שנים. הוזלה בחומרים הללו יכולה להוביל לתקלות עתידיות במבנה הבית – כגון : רטיבויות, נזילות, סדקים ועוד. כידוע, סוג האסלה / ריצוף / מטבח וכו' … ניתנים לשינוי ועדכון בהמשך החיים על פי היכולת הכלכלית של כל אחד ואחת מאיתנו. חומרי איטום למשל והשלבים השונים הדרושים לטובת ביצוע איטום מלא ואיכותי של הבית, יש לבצעו בצורה הטובה ביותר כבר בשלב הבנייה, מכוון שהנזקים שיופיעו בעתיד, עקב העדר איטום נכון והוזלה בחומרים יוכל להסתכם עבורכם בסכומי עתק. כל נזק שנגרם כתוצאה מאיטום לקוי יכול להוביל לשרשרת נזקים בבית, לדוגמא: רטיבות שמתגלה בתחתית הריצוף מצריכה פירוק מלא של הריצוף כולו באזור הרטיבות. כמו כן במידה ולא שמרתם אקסטרה מהריצוף הנבחר לטובת תקלות עתידיות תצטרכו לקחת בחשבון שלרוב אין להשיג את אותו הריצוף בדיוק, דבר שיוביל להיעדר אחידות ואסטטיקה בביתכם אשר השקעתם עבורו את מרבית כספכם.

אין שום ספק שברגע שהגיע תהליך בניית הבית המיוחל,כולנו רוצים להיות חופשיים עד כמה שאפשר בבחירות השונות שלנו לתגמרי הבית, אולם יש לזכור שהיצמדות לכתב כמויות מסודר ומדויק יחסכו מכם הדיירים עוגמת נפש מיותרת בהליך הבנייה המיוחל.
תכנון נכון ומדויק מעניק לכם בנייה שקט ורגועה יותר.

אודות חברת אגדים הנדסה ובנייה בע"מ

חברת אגדים הנדסה ובנייה בע"מ נקראת גם קבוצת אגדים הינה קבוצה הפועלת בתחום הנדל"ן שנים רבות. במהלך שני העשורים האחרונים ביצעה חברת אגדים עשרות פרוייקטים ובנתה מאות יחידות דיור ומבנים מסחריים בנתניה, חדרה, חולון, זכרון יעקב, גינות הדר, רעננה, עפולה ומקומות רבים נוספים.